Tender Notice |
|
| TDR | 53292588 |
| Tendering Authority | North Western Railway |
| Tender No | 33255631A |
| Tender ID | 33255631A |
| Tender Brief | Supply Of Led Based Pit Light Fitting 16/20W, |
| City | jodhpur |
| State | Rajasthan |
| Document Fees | Refer document |
| EMD | INR 26370.0 /- |
| Tender Value | Refer document |
| Tender Type | Tender |
| Bidding Type | Open Tender |
| Competition Type | Indian |
Tender Details |
|
Supply Of Led Based Pit Light Fitting 16/20W,Led Based Pit Light Fitting 16/20W,,Led Based Pit Light Fitting 16/20W, Suitable For 48-72 Volt, Single Phase Ac Supply , Ingress Protection Ip-67, Led Matrix - 12 Led Matrix. As Per Specifications Attached. [ Warra Nty Period: 60 Months After The Date Of Delivery ] ] , Led Based Pit Light Fitting 16/20W, Suitable For 48-72 Volt, Single Phase Ac Supply , Ingress Protection Ip-67, Led Matrix - 12 Led Matrix. As Per Specifications Attached. [ Warra Nty Period: 60 Months After The Date Of Delivery ] ] |
Key Dates |
|
| Publish Date | 05-01-2026 |
| Last Date of Bid Submission | 27-01-2026 |
Contact Information |
|
| Company Name | North Western Railway |
Other Detail |
|
| Information Source | https://www.ireps.gov.in |
Disclaimer :
We takes all possible care for accurate & authentic tender information, however Users are requested to refer Original source of Tender Notice / Tender Document published by Tender Issuing Agency before taking any call regarding this tender.